Game of Thrones ekibi Netflix’e transfer oldu

Dizi dünyasının fenomenlerinden biri olan Game of Thrones bitse de tanınan kültürdeki tesirleri devam ediyor. Dizinin sona ermesiyle birlikte takımda yer alan kıymetli isimler de farklı platformlara transfer olmaya başladı.

Game of Thrones grubu Netflix’e transfer oldu

Dizinin hayata geçmesini sağlaşyan beyin grubunda yer alan David Benioff ve DB Weiss Netflix’e transfer oldu. Savlar çeşitli olsa da ikilinin bu transferden 200 milyon dolar aldığı varsayım ediliyor. BBC’nin haberine nazaran Netflix yöneticisi Ted Sarandos “usta öykü anlatıcılar” diye nitelediği ikiliyi takımlarına kattıkları için çok keyifli olduklarını söyledi.

Benioff ve Weiss, Game of Thrones’un yayıncısı olan HBO’ya teşekkürlerini iletti: “HBO ile 10 yıldan uzun süren hoş bir periyot geçirdik ve bize kendimizi konutumuzda hissettiren herkese teşekkür ediyoruz.”

İkili, Netflix takımıyla birebir 1980’ler sinema sahnelerini hatırladıklarını, birebir kitapları sevdiklerini ve tıpkı öykü anlatma imkanlarından heyecanlan duyduklarını söyledi ve “Netflix bizi davet ettiği için onur duyuyoruz” dedi. Netflix bu sayede dünya çapındaki abone sayısını artırmayı umuyor.

İkilinin Netflix’te ne üzere çalışmalar yapacağı açıklanmadı. Lakin beklentiler ses getirecek dizi ve sinemaların bu ikilinin elinden çıkacağı istikametinde.

Başa dön tuşu