Google’dan Huawei’ye yeni darbe!

Google’ın Huawei’nin Android lisansını iptal etmesiyle büyük bir tartışmanın fitili alevlenmiş ve son olarak ABD Ticaret Bakanlığı, Huawei’ye 90 gün ek mühlet tanımıştı.

Android internet sitesinden Huawei telefonlar kaldırıldı!

Bu sürecin sonunda ne olacağı şimdi bilinmiyor; lakin şayet Huawei liste dışında kalırsa Google Play Store, Huawei telefonlarda artık bulunmayacak; bu da Google servislerinin bu telefonlarda artık çalışmayacağı manasına geliyor. 

Diğer yandan dikkat çeken bir öbür nokta ise resmi Android internet sitesinden iki Huawei modelinin kaldırılmış olması. Bu modeller Huawei’nin geçtiğimiz aylarda dünyaya duyurduğu Huawei P30 Pro telefonu, başkası ise esnek ekranlı yapısıyla bir birinci olan Huawei Mate X. 

Sayfaya girmeye çalışan kullanıcılar artık bu modelleri göremiyor ve bunun yerine Samsung, LG, Motorola, Nokia ve Xiaomi markaları öne çıkarılıyor. Ayrıyeten Huawei Mate 20 Pro’nun da Android Q Beta programı dışında kaldığını belirtmemiz gerekiyor. 

Kısa bir mühlet önce Huawei Mate 20 Pro modeli Android Q Beta programından çıkarılmıştı. Huawei için Android devrinin bittiği artık resmi olarak tescillenmiş oldu. 

Başa dön tuşu