Huawei’ye SD kart kullanımının yolu açıldı!

ABD ve Çin ortasında yaşanan ticari savaşın tesirleri en çok Huawei’de görüldü.

Huawei’nin başta Google olmak üzere pek çok markadan darbe yemesi üzerine birde SD Birliği’nin Huawei’yi liste dışı bırakması artık işi çıkmaza sürüklemeye başlamıştı.

Huawei’ye SD kart kullanımının yolu açıldı!

Neyse ki Huawei’yi geçen hafta listesinden çıkartan SD Birliği, bu kararından kısa mühlet içerisinde dönmüşe benziyor. Bir Huawei temsilcisinin aktardığı bilgilere nazaran firma, Huawei’yi yine mutabakatlı şirketler listesine ekledi. Şimdi SD tarafından husus hakkında resmi bir açıklama gelmediğini de eklemek isterim.

Hafıza kartı bilhassa yeni kuşak aygıtlar için hayati bir ehemmiyet taşımakta. Bu bağlamda Huawei’nin tekrar listeye dahil edilmesi kullanıcılara rahat bir nefes aldıracaktır diye düşünüyorum. ABD’nin diplomatik baskılar yaratmak için bölümlerdeki baskıyı arttırması, birden fazla ABD’li şirket için de aslında makus bir karar.

Başta Google olmak üzere bu kararlardan Apple firması da etkilenmekte. Hatta Google’ın sadece Huawei ile bağlarını koparması firmaya milyon dolarlara patlamış durumda. Apple ise aslında üretmekte olduğu birçok Apple aygıtını Çin pazarında yer alan fabrikalarında birleştirmekte. 

Başa dön tuşu