Instagram takipçilerinin sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Instagram’da influencer ile çalışma yapacak bireylerin en çok sorun yaşadığı mevzu takipçilerin gerçek olup olmadığı. Pekala, Instagram takipçilerinin geçersiz olup olmadığı nasıl anlaşılır? İşte detaylar

Son devirlerin en tanınan toplumsal ağlarından birisi Instagram. Influencer aktiflikleri ile farklı pazarlama çalışmalarının yapılabildiği Instagram’da yüksek takipçi sayılarının gerçek takipçi mi yoksa satın alma mı olduğu soru işaretleri yaratabiliyor. Fakat bu bahiste yararlanılabilecek olan araç, bu soruların yanıtlanmasını sağlıyor.

İlginizi çekebilir: Instagram not bırakma nasıl yapılır?

Instagram takipçilerinin uydurma olup olmadığı nasıl denetim edilir?

Instagram takipçi

Instagram takipçilerinin uydurma olup olmadığın denetim etmek istiyorsanız bu hususta geliştirilmiş özel araçtan yararlanabilirsiniz. influencermarketinghub.com üzerindne erişime açılan web sitesi, hesaplar için daha kapsamlı tahlil yapılmasını sağlıyor. Takipçi denetimi yapmak için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. https://influencermarketinghub.com/fake-follower-checker/ adresine giriş yapın.
  2. Sayfanın alt kısmında yer alan kısma kullanıcının Instagram ismini yazın.
  3. Ardından kısa sürecek tahlil ile birlikte sonucu öğrenebilirsiniz.

Instagram hesapları için yapacağınız sorgulamalarda etkileşim oranı, beğeni yorum, kalite puanı üzere farklı kriterler üzerinden tahlil yapılmaktadır. Takipçilerin uydurma olup olmadığının denetim edilmesinde ise takipçilerin profil fotoğrafları, takipçilerin kaç kişiyi takip ettiği ve takip-takipçi konusundaki oran orantı, takipçilerin gönderi paylaşımları ve bu paylaşımlara aldığı etkileşimler denetim ediliyor.

iOS için Instagram indir

Android için Instagram indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu