Intel Arc Battlemage Ekran Kartı , Nvidia RTX 4070 ile kapışacak

AMD ve Nvidia, yeni jenerasyon ekran kartlarını piyasaya sürdüler, fakat şirketler uzun bir müddet sınırlarını genişletecek olsa da Intel, RX 7000 ve RTX 40 ile çaba etmeyi hedeflemeyen birinci jenerasyon Alchemist’i lakin son vakitlerde piyasaya sürmeyi başardı.

RedGamingTech kaynağına nazaran, gelecek yıl yeni kartlar çıkacak. Kaynak, zamanlama hakkında kesin datalara sahip değil, lakin daha evvel 2023’ün sonunda yahut 2024’ün başında piyasaya sürüleceğine dair söylentiler vardı. Intel’in mevcut kuşak Arc’ı piyasaya sürmesinin ne kadar sıkıntı olduğu düşünüldüğünde, muhtemelen yeni kuşağın lansmanı da ertelenecek.

Ancak yeni bilgilerde enteresan olan, yeni Intel kartları için bir rakibin göstergesi. Daha doğrusu, yeni amiral gemisi için. Kaynak, GeForce RTX 4070 ile rekabetten bahsettiğimizi söylüyor. Yani Battlemage serisinde tam teşekküllü bir amiral gemisi olmayacak, lakin bu Raja Koduri ile yapılan son röportajdan netleşti. Hatırlayın, Intel’in öncelikle güç verimliliğine odaklanacağını belirtti.

Intel Arc A770 ve Arc A750 Ekran Kartların fiyatı muhakkak oldu

Intel Arc ile ilgili sızıntılar nelerdir ?

Intel Arc ,Bir vakitler birinci söylentilerin ve sızıntıların, üst seviye birinci kuşak Arc ekran kartının RTX 3060 yahut RTX 3070 ile rekabet edeceğini söylediğini de hatırlamakta yarar var. Yeni söylentiler doğruysa Intel, Nvidia’nın takımına karşı kabaca birebir rekabet ölçütünü koruyacak. Hakikat, RTX 4070 piyasaya sürüldüğünde açıkça RTX 3070’ten çok daha kıymetli olacak.

Kaynak ayrıyeten, Koduri’nin savlarıyla uyumlu olarak yeni Arc kartın 225W TDP’ye sahip olacağını söylüyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu