MOBİSAD Başkanına Ait Şirket Sosyal Medyada Tartışma Yarattı

Geçtiğimiz hafta, 1 yıl kullanılmayan telefonun IMEI kaydının silineceği duyurulmuştu. Bugün tartışma yaratan kararın alınmasında etkisi olan MOBİSAD’ın Genel Başkanı Mustafa Kemal Turnacı, Mobilfon isimli bir telefon şirketiyle sosyal medyada gündem oldu.

Geçtiğimiz hafta ülkemizdeki telefon sahiplerini yakından ilgilendiren ve ülke çapında büyük tepki çeken bir gelişme yaşanmıştı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) Resmî Gazete’de yayımlanan kararı, 1 yıl kullanılmayan telefonların IMEI kaydının silineceğini göstermişti. Yani 1 yıl boyunca sinyal alınamayan bir telefonlar hatla birlikte kullanamayacaktı.

Kaçak Telefon Dönemi Sona Eriyor: 1 Yıl Kullanılmayan Telefonun IMEI Kaydı Silinecek

MOBİSAD (Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş İnsanları Derneği), büyük tepki toplayan bu kararın alınmasında etkili olmuştu. Dernek, bu şekilde IMEI klonlamanın önüne geçileceğini söylüyordu. Tartışmalar devam ederken bugün MOBİSAD Genel Başkanı Mustafa Kemal Turnacı ile ilgili tartışma yaratan bir gelişme yaşandı. Turnacı’nın kurucu ortağı olduğu Mobilfon isimli şirketinin paylaşımı sosyal medyada gündem oldu.

Mobilfon tarafından IMEI kararı Resmî Gazete’de yayınlanmadan önce yapılan paylaşım

Başa dön tuşu