Netflix’in ikinci Türk dizisi Atiye’nin yayın tarihi belli oldu

Hakan: Muhafız’dan (The Protector) sonra Netflix’in imza attığı ikinci Türk özgün dizisi Atiye (The Gift) ile ilgili yeni ayrıntılar aşikâr oldu. Oyuncu takımında; Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova, Tim Seyfi, Meral Çetinkaya, Hazal Türesan ve Cezmi Baskın’ın yer aldığı Atiye 27 Aralık’ta birinci dönemiyle Netflix’te yer alacak.

Netflix’in ikinci Türk dizisinin yayın tarihi muhakkak oldu

tv100’ün haberine nazaran direktörlüğünü Ozan Açıktan, Gönenç Uyanık ve Ali Taner Baltacı’nın üstlendiği, senaryosunu Nuran Cihan Şit’in kaleme aldığı dizinin birinci dönemi 8 kısımdan oluşacak. İkinci dönem çekimlerin tamamlanan dizi Anadolu topraklarındaki bir hafriyat sırasında yapılan keşifin, genç bir ressamın (Beren Saat) hayatını değiştirip, geçmişine dair sırların peşine düşmesini anlatıyor.

Atiye dizinin konusu ne?

Beren Saat, Atiye dizisinde özel güçleri olan bir bayana hayat verecek. Şengül Boybaş’ın kaleme aldığı Dünyanın Uyanışı isimli yapıttan esinlenilerek oluşturulan dizide Atiye’nin mistik öyküsü husus alınacak. Anadolu topraklarında yürütülen bir hafriyat çalışması esnasında genç bir ressamın hayatı değişir ve geçmişine dair sırların peşinden koşmaya başlar.

Netflix yeni dizi ile ilgili birinci fragmanı da YouTube hesabında paylaştı:

Başa dön tuşu