Nikon Coolpix P950 ile 83X optik zoom zamanı

Kapsamlı menzili ile COOLPIX P950, kuşları yahut yaban hayatını çekmek isteyen fotoğrafçılar yahut uçak gözlemciliği tutkunlarına eşlik eden bir tahlil oluyor. 83X optik zoom, 24 – 2000 mm¹’lik bir odak uzaklığı aralığı sunarken 166X Dynamic Fine Zoom, üst limiti dijital olarak 4000 mm üzere inanılmaz bir düzeye çıkarıyor.

Nikon Coolpix P950 ile 83X optik zoom zamanı

f2.8 diyafram açıklığı ile ışığın az olduğu ortamlarda bile en düzgün sonuçları veren Nikon Coolpix P950, 4K görüntü kayıt özelliği, RAW (NEF) formatı takviyesi, standart flaş yuvası, mikrofon yahut dürbün üzere Nikon aksesuarlarının kullanılmasına üzere özellikleriyle dikkat çekiyor.

Bugüne kadar P serisi ile hayli düzgün bir muvaffakiyet yakalayan marka binlerce TL maliyetle satın alınabilecek uzun odaklı bir objektifi kompakt bir gövdeyle sunarak kesimde kıymetli bir açığı gideriyor. Ailenin yeni üyesi olan Coolpix P950, 16 MP CMOS sensör, 30 fps 4K görüntü kayıt, döndürülebilir 3.2 inçlik ekran ve SnapBridge uygulaması ile uzaktan kullanım üzere özelliklerle donatılmış.

Şubat ayından itibaren satışa sunulması beklenen Nikon Coolpix P950 fotoğraf makinesinin yurtdışı fiyatı ise 800 dolar olarak açıklandı. Yeni modelin Türkiye’deki iddiası satış fiyatının ise 7-8 bin TL aralığında olmasını bekliyoruz.

Nikon tarafından yayınlanan görüntüde fotoğraf makinesinin genel özellikleri gösteriliyor: 

Başa dön tuşu