Samsung 12 nm mimarisine sahip DDR5 DRAM’i tanıttı

Samsung, sanayinin birinci yeni 12nm sınıfı DDR5 DRAM’ini duyurdu. Şirket, gelecek yıl yeni RAM’in seri üretimine başlayacağını söylüyor. İşte mevzuyla ilgili tüm ayrıntılar:

Yeni 12nm DDR5 DRAM, AI uygulamaları ve bilgi merkezleri üzere gelişmiş bilgi süreç için tasarlanmıştır.

Samsung DDR5 DRAM ile dikkatleri üzerine topladı

Samsung Electronics DRAM eserleri ve teknolojisinden sorumlu lider yardımcısı Jooyoung Lee şunları söyledi:

“Olağanüstü performans ve güç verimliliği ile yeni DRAM’lerimizin, yeni kuşak bilgi süreç, data merkezleri ve yapay zeka dayanaklı sistemler üzere alanlarda daha sürdürülebilir operasyonların temelini atması bekleniyor. “

AMD Lider Yardımcısı, Kurumsal İş Ortağı, CTO, Müşteri, Bilgi Süreç ve Grafiklerden Joe Macri şunları söyledi:

“‘Zen’ platformu için optimize edilmiş ve onaylanmış DDR5 bellek eserlerini tanıtmak üzere Samsung ile tekrar çalışmaktan memnunluk duyuyoruz.”

Bu teknolojik sıçrama, hücre kapasitesini artıran yüksek dielektrik sabiti olan yeni gereçler ve kritik devre özelliklerini geliştiren tescilli tasarım tekniklerinin kullanılmasıyla mümkün olmuştur. Gelişmiş çok katmanlı çok ultraviyole (EUV) litografi ile birleştirilen yeni DRAM, wafer verimliliğinde %20’lik bir artışla sanayinin en yüksek çip yoğunluğuna sahiptir.

Peki siz Samsung’un yeni işlemcisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu işlemci hangi modellerde karşımıza çıkacak? Samsung’un yeni 12nm sınıfı DDR5 DRAM’i hakkında daha fazla bilgi için Samsung’un web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu