Spotify Storylines Türkiye’de kullanıma sunuluyor

Türkiye’de etkin olmayan Spotify Storylines, özel bir albüm ile giriş yapacak. İşte ayrıntılar.

Spotify tarafından kullanıcılara farklı bir tecrübe sunmak için geliştirilen Spotify Storylines, makul ülkelerde hizmet veriyor. Son gelişmeye nazaran kısa müddet içerisinde özellik, özel bir aktiflik kapsamında Türkiye’deki kullanıcılara sunulacak.

Spotify Storylines Anadolu Ejderi ile geliyor

Storylines için özel çalışma yapan şirket, özelliği Gaye Su Akyol’un yeni “Anadolu Ejderi” ile kullanıcılara sunulacak. Yeni özelliğe dikkat çekmek ismine Spotify tarafından yapılan açıklamalarda özelliğin kullanıcılara sunacağı tecrübeye değinildi. “Sanatçıların, müziklerine dair yaratıcı süreçlerini ve anlatmak istedikleri öykülerini dinleyicileriyle Spotify üzerinden buluşturmasını sağlayan interaktif ve paylaşılabilir bir tecrübe olan Storylines, bugün Gaye Su Akyol’un yeni albümüyle Türkiye’deki kullanıcılara sunuluyor. Sanatkarların seçtikleri görseller ve vurgulamak istedikleri metinlerle oluşturulan Storylines ekranları, sanatkarlara kendi bakış açılarını ve kıssalarını dinleyicilere direkt ulaştırma özgürlüğü sunarken, dinleyicilere de sanatkarların iç dünyaları ve yapıtlarıyla ilgili daha fazla fikir sahibi olma imkânı veriyor.  Kullanıcı tecrübesini azamiye ulaştırma odağı ile toplumsal medya kıssaları formatında geliştirilen Storylines’ı kullanan dinleyiciler, kıssalar ortasında kendi suratlarında gezinebiliyor.  Gaye Su Akyol, müzik dünyasında bayan eşitliğini güçlendirmeyi hedefleyen Spotify’ın müzik programı EQUAL kapsamında Kasım ayında New York Times Square’de uzunluk göstermişti. “

Yapılan resmi açıklama ile duyurulan Spotify Storylines, bundan sonraki süreçte farklı projeler ile kullanıcılara sunulacak. Spotify dinlemek için Spotify Web adresine giriş yapabilir ya da aşağıdaki temaslarla aygıtınıza uygulamayı kurabilirsiniz.

Android için Spotify indir

iOS için Spotify indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu