Taksim’de Para Saçan Fenomenlere Müstehcenlik Operasyonu

Geçmişte Taksim’de para saçtıkları video ile gündem olan ve ardından gözaltına alınan Fergio House, bu kez de müstehcenlik suçlamasıyla gözaltına alındı. Olayla ilgili açıklama, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından yapıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bugün “KAFES-26” isimli bir operasyon gerçekleştirildiğini ve 19 şüphelininin yakalandığını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre söz konusu şüpheliler, bir sosyal medya hesabı üzerinden müstehcen içerikli videolar paylaşıyorlardı. Aslında bu ekibi geçmişten biliyoruz. Kendilerine “Fergio House” ismini veren içerik üreticiler, Taksim’de para saçıp, gözaltına alınmışlardı. Yapılan açıklamada, zanlıların müstehcen içerikli bir parti yapma hazırlığı içerisinde oldukları belirtildi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği tarafından yönetilen operasyona Isparta, Hakkari, Ankara, Gaziantep, İzmir, Konya ve Antalya’dan da ekipler katıldı. Toplamda 15 ayrı lokasyona gerçekleştirilen baskınlarda, 2 bin adet, sahte 100 dolarlık banknot da ele geçirildi.

“Halkımızın millî ve manevî değerlerini aşağılayanlara, huzurunu kaçıran suç odaklarına göz açtırmayacağız”

müstehcenlik suçuna yeni operasyon

Ali Yerlikaya tarafından yapılan açıklamaya göre zanlılar, suç işlemek için örgüt kurma girişiminde de bulunmuşlardı. Bakan Yerlikaya, konuyla ilgili açıklamasında “Halkımızın millî ve manevî değerlerini aşağılayanlara, huzurunu kaçıran suç odaklarına göz açtırmayacağız.” ifadelerini kullandı.

TikTok ve Devlet Arasındaki Bu Gerginliğin Ana Sebebi Nedir, Sorun Gerçekten Mecradaki Cinsel İçerikler mi?

Ali Yerlikaya’nın X hesabından yapılan paylaşım:

Başa dön tuşu