Türk Telekom Faaliyet Raporu’na LACP’den toplam 24 ödül

Jüri tarafından yapılan değerlendirmede Türk Telekom Faaliyet Raporu, 2018 yılında global ölçekte yayınlanan Birinci 100 faaliyet raporu içerisinde 12’nci olurken listeye giren Türk şirketleri ortasında ise en üst sırada yer aldı. Avrupa, Afrika ve Orta Doğu Birinci 50 Rapor sıralamasında 5’inci olan Türk Telekom 2018 Yılı Faaliyet Raporu, Telekomünikasyon ana kategorisinde aldığı Altın mükafatın yanı sıra Genel Klasmanda 1 Platin ve 3 Altın, Finansal Bilgilerin Sunumu kategorisinde 4 Altın ve EMEA Bölgesinde Finansal Bilgilerin Sunumu kategorisinde de 4 Platin mükafata layık görüldü.

Türk Telekom Faaliyet Raporu’na LACP’den toplam 24 ödül

Türkiye’nin önder bilgi ve irtibat teknolojileri şirketi Türk Telekom, 2018 Yılı Faaliyet Raporu ile Amerikan İrtibat Profesyonelleri Ligi (LACP – League of American Communications Professionals) tarafından her yıl memleketler arası platformda düzenlenen Vizyon Mükafatları müsabakasında 4 farklı kategoride toplam 24 ödül kazandı. Türkiye’nin birinci 10 Rapor sıralamasında en üst sırada yer alan Türk Telekom Faaliyet Raporu, EMEA bölgesinde (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) 5’inci ve Dünya Genelinde Birinci 100 Rapor ortasından 12’inci oldu. Türk Telekom, Dünya Geneli ve EMEA bölgesindeki Türk şirketlerinin sıralamasında en üst sırada yer aldı.

Geniş kapsama alanı, müşteri odaklı yaklaşımı, çoklu tekliflerdeki gücü ve teknoloji dönüşümündeki liderliğiyle Türkiye’yi geleceğe bağlayan ve paydaşları ile çok taraflı ve aktif bir bağlantısı benimseyen Türk Telekom, bu vizyonunu 2018 Yılı Faaliyet Raporuna muvaffakiyetle aktardığını dünyanın en itibarlı memleketler arası irtibat platformlarından LACP tarafından layık görüldüğü ödüllerle de kanıtladı. Türk Telekom’un 2018 Yılı Faaliyet Raporu heyet tarafından yapılan değerlendirmede “İlk İzlenim”, “Rapor Kapağı”, “Hissedarlara Mesaj”, “Rapor Anlatım Tarzı”, “Rapor Finansalları”, “Yaratıcılık”, “Mesaj Netliği” ve “Bilgi Erişilebilirliği” kategorilerinde 100 üzerinden 99 puan aldı.

Ödüllerin kazanılmasında yalın tasarım öğeleri ile anlaşılır ileti lisanı tesirli oldu

2018 Vizyon Mükafatları kapsamında, ‘Faaliyet Raporu’ ve ‘Entegre Rapor’ statülerinde, ‘Telekomünikasyon’ ana kategorisinin yanı sıra, birebir vakitte ‘Şirket Grupları/Holding Şirketleri’ kategorisinde de bedellendirilen Türk Telekom’un 2018 Yılı Faaliyet Raporu; Şirket Grupları/Entegre Rapor kategorisinin Genel Klasman alanında Platin ödül, öbür alanlarda üç Altın ödül, EMEA Bölgesinde Finansal Bilgilerin Sunumu alanında dört Platin ödül ve Dünya Geneli Finansal Bilgilerin Sunumu alanında da dört Altın ödül aldı. Bunların yanında tüm kategorilerde Dünya Geneli birinci 100 rapor, EMEA Bölgesi birinci 50 rapor ve Türk Şirketleri birinci on rapor kategorilerinde gösterdiği performans ile bu alanlarda da 12 mükafatın sahibi oldu. Böylece, değerlendirildiği dört kategoride de 6’şar mükafata layık görülen Türk Telekom Faaliyet Raporu toplamda 24 mükafatın sahibi oldu.

Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla yatırımlarını aralıksız sürdüren Türk Telekom, 2018 yılı Faaliyet Raporunu “Türkiye’yi geleceğe bağlamak” vizyonu doğrultusunda hazırladı. Çağdaş ve minimalist bir tasarım yaklaşımıyla hazırlanan Raporda, güçlü grafiklerle birlikte tipografi ve ikon lisanının istikrarlı kullanımına ve kademeli anlatım lisanıyla iletinin tüm paydaşların anlayacağı sadelikte verilmesine ihtimam gösterildi. Türk Telekom’un “Türkiye’yi geleceğe bağlama” mottosu, ülkenin farklı coğrafyalarından farklı insan portreleri eşliğinde betimlendi.

Milletlerarası Vizyon Mükafatları, irtibat alanında harikalık standartlarını belirleyen Amerikan İrtibat Profesyonelleri Ligi – LACP tarafından 2001 yılından bu yana düzenleniyor. Bu yıl 18’incisi düzenlenen ve dünya çapında her ölçekten şirketin katıldığı 2018 Vizyon Ödülleri’nde 25’ten fazla ülkeden 1.000’i aşkın rapor kıymetlendirme kapsamında yer aldı.

Başa dön tuşu