Twitter’da engelli hesaplara müjde

Twitter’ın sahibi Elon Musk, yeni bir oylama başlattı ve oylama da Twitter tarafından hesabı engellenen kullanıcılar hakkında ne yapılacağı oylandı.

Daha evvel Twitter tarafından engellenen lakin artık pak olduğuna inanılan hesaplar için genel af gelebilir. Twitter şirketini satın almasının akabinde pek çok mevzuda adeta kaos yaratan Elon Musk, yasaklanan hesapların açılması konusunda kararlı bir formda çalışmalara devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde eski Lider Donald Trump’ın hesabını tekrar faal hale getiren Elon Musk, genel olarak af çıkarma üzerinde çalışıyor. 

Android için Twitter indir

iOS için Twitter indir

Twitter’da genel af gündemde

Elon hususla ilgili olarak daha evvel engellenen hesapların mahzurunun kaldırılması hakkında bir kurul kurularak kıymetlendirme yapılacağını aktardı fakat şu ortalar topluluk oylamalarından faydalanacak. Birinci olarak ise Donald Trump’ın engelli Twitter hesabının manisi kaldırılacak ve artık ise başkalar engelli hesaplar gündeme alındı. Elon Musk, yeni oylama ile spam yapmadığını yahut kanunları ihlal etmediğini ispat edilen hesapların bir kere daha açılması için takipçilere soru sordu. Açılmasını isteyen şahısların yüklü olması ve 2.5 milyonun üzerinde oy kullanıldı. Trump oylama sırasında 15 milyonun üzerinde oy kullanıldı. Oylamanın akabinde değerlendirmeye alınmadan hesapların açılacağımı yoksa konsey mu oluşturacağı şimdi bilinmiyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu