WhatsApp masaüstü sürüme yeni özellik geliyor

Popüler sohbet uygulaması WhatsApp, masaüstü sürüm için Aramalar sekmesi üzerinde test çalışmalarına başladı. Kullanıcılar bu özellik sayesinde arama geçmişini masaüstünde görebilecekler.

WhatsApp uzun müddettir masaüstü özelliğiyle de kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. Lakin taşınabilir için olan özelliklerin her biri masaüstü uygulamasında bulunmuyor ve bu durum her geçen gün artan masaüstü kullanıcılarının uygulamadan tam performans almalarını engelliyor. Firma bu durumun önüne geçebilmek için WhatsApp masaüstü uygulamasına Aramalar sekmesini getirmek için test sürecine başladı.

Android için WhatsApp indir

iOS için WhatsApp indir

WhatsApp masaüstü gelişiyor

Windows için WhatsApp uygulamasının masaüstü sürümü arama özelliğine sahip. Lakin masaüstü sürümde WhatsApp kullanıcılarının arama geçmişi özelliği bulunuyor. Bu durum, daha evvel yapılan aramaların görünmemesine ve kısa yoldan rastgele birini aramanın önüne geçiyor. Şirket, WhatsApp arama geçmişinin masaüstü sürümünde de görüntülenmesi için yeni bir Aramalar sekmesi üzerine çalışıyor. WhatsApp masaüstü sürümüne gelecek olan Aramalar özelliği sayesinde kullanıcılar daha evvelki görüşmeleri görüntüleyebilecekler. Aramalar sekmesi, uygulamanın kenarında yer alan çubuğun Sohbetler ve Durum sekmesinin ortasında yer alacak.

Söz konusu bu yeni özelliğin, masaüstü beta 2.2246.0 sürümünde yer aldığı görüntülendi. Lakin kelam konusu bu özelliğin şimdi test evresinde olmasından ötürü taşınabilir aygıtlarda olan bilgiler, masaüstü sürüm ile senkronize olmuyor. Tıpkı vakitte masaüstünden yapılan aramalar da taşınabilir aygıtlarda görüntülenmiyor. WABetaInfo, kelam konusu bu sorunun ilerleyen süreçlerde şirketin yeni bir güncelleme sunarak çözmesi de bekleniyor. WhatsApp masaüstü sürümü için gelmesi beklenen Aramalar sekmesi şu an için test basamağındadır. Yeni özelliğin kararlı sürüme ne vakit geçeceği şimdi bilinmiyor. Bu özelliğin yanı sıra birebir vakitte ek olarak tekrar masaüstü sürüm için zımnilik alanında da yeni bir özellik test ediliyor. Kelam konusu bu yeni zımnilik özelliği ekran kilidi olarak sunulacaktır. Bu özellik ile birlikte WhatsApp Web kullanıcıları, artık şifre kullanabilecek ve bu halde daha inançlı bir kullanım elde edecek. Aksi halde bir defa açılan hesap, ebediyen açık kalıyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu