PİLOT’un yeni dönem girişimleri belli oldu

Programa bu yıl rekor seviyede müracaat olduğunu aktaran Türk Telekom Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Fırat Yaman Er, “PİLOT’un yeni periyodu ile birlikte teşebbüslere yapacağımız yatırımlar yılsonuna kadar toplamda 4 milyon TL’nin üzerine çıkacak” dedi.

PİLOT’un yeni periyot teşebbüsleri belirli oldu

Türkiye’nin başkan bilgi ve bağlantı teknolojileri şirketi Türk Telekom’un Türkiye’de girişimciliği desteklemek ve yenilikçi fikirleri katma kıymet sağlayacak işlere dönüştürmek maksadıyla 2013 yılında hayata geçirdiği PİLOT teşebbüs hızlandırma programının yedinci devir teşebbüsleri muhakkak oldu. Farklı alanlarda uygulama geliştiren teknoloji odaklı 9 gruba, toplamda 1,1 milyon TL nakit dayanağı ile birlikte, Türk Telekom ile iş birliği yapma fırsatı sunulacak.

Türkiye’de özel bölüm tarafından yürütülen birinci teşebbüs hızlandırma programı olan PİLOT’un yeni devrine seçilen takımlar, iş fikirlerini başarılı bir halde uygulayabilmek için 12 hafta boyunca bölüm profesyonelleri ile başarılı teşebbüsçü ve yatırımcılardan oluşan Türk Telekom mentor ağından geri bildirim alacaklar. Bu doğrultuda fikirlerini daha da ileri taşıyacak olan teşebbüsler; Türk Telekom’un güçlü teknoloji altyapısının yanı sıra ofis alanı, bulut hizmetleri ve taşınabilir irtibat takviyesi üzere imkânlardan faydalanacaklar. Türk Telekom ayrıyeten, takımlara program mühletince ve sonrasında çeşitli mecralarda tanıtım dayanağı de sağlayacak.

Türk Telekom’un, teknolojiye yaptığı yatırımlarla ‘inovasyon ve girişimcilik’ mevzularına öncülük ettiğini tabir eden Türk Telekom Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Fırat Yaman Er, “Türk Telekom olarak, ülkemizde bir teşebbüs kültürü oluşturmayı ve yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Ekonomik istikametten daha da güçlü bir Türkiye için bilhassa teknoloji teşebbüslerine takviye vermek çok büyük ehemmiyet taşıyor. Teşebbüslerle yaptığımız iş birlikleri sayesinde girişimcilik ekosistemini geliştirmeyi; yenilikçi iş fikirlerini, müşterilerimizin her geçen gün daha da farklılaşan gereksinimlerine karşılık verebilecek katma kıymetli servislere dönüştürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Yeni devirde PİLOT kapsamında teşebbüslere yaptıkları yatırım ölçüsünü kıymetli ölçüde artırdıklarını da kelamlarına ekleyen Er, seçilen her takıma 125 bin TL nakit takviyesinin yanı sıra tıpkı vakitte güçlü bir mentor takviyesi de sağladıklarını belirtti. Er “PİLOT’un yeni periyodu ile birlikte teşebbüslere yapacağımız yatırımlar, yılsonuna kadar toplamda 4 milyon TL’nin üzerine çıkacak” dedi.

Er, “Desteklediğimiz teşebbüslerin yurt dışında ismini duyurması ve global çapta başarılara imza atmasını istiyoruz. PİLOT’tan bugüne kadar 56 teşebbüsü muvaffakiyetle mezun ettik. Bu teşebbüsler, 2018 yılında 280 şahsa istihdam sağladı ve 24 milyon TL’lik ciro elde etti. Mezun olan teşebbüslerden 17’si yatırım aldı. Türk Telekom olarak takviye verdiğimiz teşebbüslerin böylesi başarılı sonuçlarını görmek bizi çok memnun ediyor ve Türkiye’nin geleceği için umutlandırıyor. Türk Telekom olarak PİLOT sayesinde teknolojimizle, bilgi birikimimizle, temaslarımızla girişimcilere ve ekosisteme dayanak olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yeni periyot PİLOT teşebbüsleri:

Yapılan kapsamlı kıymetlendirme sonrası B2Metric AI, Blok-Z, Efilli, GameSight, Monday Hero, Pabbler, Piple, Robomotion ve Shopi programa katılmaya hak kazanan teşebbüsler olarak belirlendi.
www.b2metric.com

Blok-Z – Blockchain tabanlı güç ticareti platformu

Blok-Z, güç piyasalarındaki tüm paydaşları bir ortaya getirerek uçtan uca güç ticareti gerçekleştirebilmelerini sağlayan blockchain tabanlı web platformudur. Blok-Z ile tıpkı şebekede bulunan üreticiler, tedarikçiler ve tüketiciler hür bir piyasada, çok daha düşük ölçülerde kayıp / kaçak ve iletim / dağıtım bedelleri ödeyerek birbirleri ile hiç bir aracı olmadan güç ticareti yapabilirler.

www.blok-z.com

Efilli – Yapay zeka tabanlı sadakat idaresi çözümü

Efilli, web sitesi ziyaretçilerinin davranışlarını profilleyerek firmaların yapay zeka tabanlı sadakat idaresi yapmasını sağlayan tahlildir. Efilli ile firmalar, web sitelerinin ve e-ticaret sitelerinin ziyaretçilerinin davranışlarını takip ederek, ölçerek ve kıymetlendirerek profilleyebilir; elde ettiği kullanıcı bilgilerinden bireye özel anlık ve vadeli teklifler sunabilir.
www.efilli.com


GameSight – Taşınabilir oyun geliştiriciler için analitik çözüm

GameSight, taşınabilir oyun kullanıcılarının davranışlarını data odaklı modellerle tahlil ederek geliştiricilerin efor sarf etmeden yanlışsız aksiyonlara yönlendirilmesini sağlayan analitik bir araçtır. GameSight ile oyuncuların segmentine nazaran oyunda kalma müddetleri ve gelecekteki davranışları makine öğrenme algoritmaları ile hesaplanır. Bu sayede kullanıcı özelinde reklam gösterimi ve oyun içi satış teklifleri / kampanyalar ilgili kullanıcılara sunulur.


Monday Hero – Tasarım üzerinden taşınabilir yazılım oluşturma platformu

Monday Hero, sketch dizaynların otomatik olarak iOS ve Android native koda çevrilmesi sağlayan platformdur. Yazılımcılar, Monday Hero platformuna yüklenen dizaynlar üzerinde bir kaç tarif yaparak otomatik oluşturulan arayüz (UI) kodlarını projelerine aktarabilir, yazılım süreçlerini tamamlayabilirler.
www.mondayhero.io


Pabbler – Kitlesel gönderi platformu

Pabbler, e-ticaret sitelerinin yurt dışına göndermek ya da iade almak istedikleri eserlerin teslimatını gezginlerin valizlerindeki boşlukları kiralayarak gerçekleştiren bir lojistik platformudur. Pabbler ile e-ticaret siteleri kısa teslimat müddetlerinde eserlerini teslim edebilir, gezginler de beraberlerinde götürdükleri eserler üzerinden para kazanabilirler.

www.pabbler.com

Piple – Yapay zeka takviyeli işçi idare aracı

Piple, perakende, hizmet, konaklama, restoran ve sıhhat bölümü çalışanlarının verimliliğinin arttırılmasını ve işçi idaresinin yapay zeka ile optimize edilmesini sağlayan bulut tabanlı işçi idare aracıdır. Piple ile firmalar vardiya idaresi, müsaade idaresi, vazife idaresi, performans idaresi, prim ve maksat takibi, işe giriş ve çıkış takibi yapabilir.

www.piple.co


Robomotion – Bulut tabanlı yazılım robotları çözümü

Robomotion, tekrarlanan süreçlerin yarı yada tam vakitli olarak otomasyonunun yapılmasını sağlayan bulut tabanlı yazılım robotları tahlilidir. Yazılım robotları, ferdi ve kurumsal bilgisayar kullanıcılarının tekrar tekrar yaptığı, yanlışa açık işleri onların yerine yaparak kullanıcıların daha verimli çalışmalarını ve katma kıymeti yüksek işlere odaklanmalarını sağlar.

www.robomotion.io


Shopi – Yeni jenerasyon mağazacılığın taşınabilir platformu

Shopi, perakende kesiminde faaliyet gösteren firmaların mağaza içi verimliliğini arttırmak için geliştirilmiş bulut tabanlı tahlildir. Satış Operasyonları, Çalışan Verimliliği, Mağaza Operasyonları olmak üzere üç ana kategoride verimliliği arttırıcı tahliller sunan Shopi ile perakendeciler müşterilerinin mağaza içi tüm süreçlerini dijitalleştirerek müşterilerine şahsileştirilmiş hizmetler sunabilir; satış danışmanlarının performansını takip edebilir ve tüm perakende kanallarını kesintisiz bir halde merkezileştirerek siparişin verildiği mağaza ya da aygıttan bağımsız kanallar ortası siparişlerini yönetebilir.

www.shopihq.com

Başa dön tuşu