Samsung Wallet 13 ülkede daha desteklenecek

Samsung tarafından geliştirilen cüzdan uygulaması Samsung Wallet kısa müddette 13 ülkede daha desteklenecek.

Güney Koreli elektronik devi Samsung, Haziran ayında Samsung Wallet’ı resmi olarak duyurmuştu. Yeni uygulama, Galaxy kullanıcıların dijital kimliklerini oluşturmasını, kart bağımlılıklarını ortadan kaldırarak telefon üzerinden ödemeler yapmasını hedefliyor. Bu bakımdan bilhassa Samsung Galaxy kullanıcıları için Samsung Wallet kıymetli bir gelişme olarak değerlendirilmişti. Yapılan yeni açıklamada ise 13 ülkede daha Samsung Wallet’ın kullanıma sunulacağı ve destekleneceği belirtildi.

Samsung Wallet neler sunuyor?

Ödemelerin dışında kullanıcıların değerli anahtarlarını, bilgilerini tutabileceği Samsung Wallet, Samsung Blockchain Cüzdan ve SmartThings hizmetini de yerleşik olarak sunuyor. Kullanıcıların kripto para süreçlerini yapması, kesimi takip etmesi, akıllı eşyaları denetim etmesi Samsung Wallet ile pratik bir halde gerçekleşebiliyor. Tanıtıldıktan sonra Çin, Fransa, Almanya, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılan Samsung Wallet, artık daha fazla ülkede yer alacak. Bu ülkeler ise şöyle;

 1. Bahreyn
 2. Danimarka
 3. Finlandiya
 4. Kazakistan
 5. Kuveyt
 6. Norveç
 7. Umman
 8. Katar
 9. Güney Afrika
 10. İsveç
 11. İsviçre
 12. Vietnam
 13. Birleşik Arap Emirlikleri

Samsung’un cüzdan uygulaması ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Taşınabilir E-ticaret Lider Yardımcısı ve Samsung Electronics Dijital Hayat Grubu Lideri Jeanie Han, “Samsung Wallet, günlük rahatlığı yeni bir seviyeye taşıyor. Cüzdan tecrübemizi zenginleştirmek için sağlam ortaklar ve geliştiricilerle yakın çalışıyoruz. Platformu mümkün olan en kısa müddette mümkün olduğunca çok sayıda pazara ulaştırmayı taahhüt ediyoruz. Bu, daha fazla Samsung Galaxy kullanıcısının dijital cüzdandan yararlanma fırsatına sahip olmasını sağlayacak” dedi.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu