Xiaomi 13 Ultra’nın kamera özellikleri ortaya çıktı

Bu yıl Xiaomi, bir akıllı telefondaki en âlâ kamera ayarlarından birine sahip ‘Ultra’ amiral gemisi Xiaomi 12S Ultra’yı tanıttı. Çinli şirket, Xiaomi 13 Ultra isimli kamera odaklı öteki bir akıllı telefon hazırlıyor üzere görünüyor. Digital Chat Station sayesinde, yaklaşmakta olan telefonun kamerası hakkında birtakım farklı ayrıntıları öğrenebiliyoruz.

Dijital Sohbet İstasyonu, Xiaomi 13 Ultra’nın, Xiaomi 12S Ultra’da da görülen 1 inçlik birincil sensöre sahip dörtlü bir art kameraya sahip olacağını argüman ediyor. Ayrıyeten, akıllı telefonun gimbal stabilizasyonu ile gelebileceğini de öne sürüyor. Digital Chat Station’a nazaran aygıttaki dört sensör de PDAF (Faz Algılama Otofokus) ve dToF (Direct Time of Flight) teknolojisi ile donatılacak. Telefonla ilgili şimdi bir ayrıntı açıklanmadı.

Xiaomi 13 serisi özellikleri neler?

Xiaomi 13 Ultra’nın Xiaomi 13 serisinden sonra piyasaya çıkması bekleniyor. Bildiğiniz üzere dizinin 1 Aralık’ta Çin’de gösterime girmesi gerekiyordu fakat aktiflik Çin’in eski önderi Jiang Zemin’in vefatı üzerine ertelendi.

Xiaomi 13 serisi, Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro’yu içerir. Her iki telefonda da ultra ince çerçeveli ve her tarafı sadece 1,61 mm olan metal çerçeveli E6 AMOLED ekranlar bulunuyor. İki akıllı telefon da Leica marka kameralarla donatıldı. Pro telefonun 50MP Sony IMX989 1 inç birincil sensöre sahip olduğu onaylandı.

Akıllı telefonun kaputunun altında Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti bulunuyor. Yonga seti, LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 depolama ile eşleştirilmiştir. Xiaomi 13, 67W şarjı takviyeler ve Xiaomi 13 Pro modeli, 120W şarjı dayanaklar.

Xiaomi 13 serisi için yeni bir lansman tarihi şimdi açıklanmadı. Yeni cep telefonlarının yakında piyasaya çıkması bekleniyor. Xiaomi 13 serisi hakkında en gücel ayrıntılar için bizi takipte kalın.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu